Thajsko deň #1 Letíme z Budapešti do Dohy

,
lietadlo-qatar-airways

Práve sa pozerám na pozostatky očarujúceho západu slnka nad Iránom. Horizont je krvavý, doznievajú posledné lúče oslnivého slnka, ktoré nás sprevádza počas celého letu. Ale pekne od začiatku.

Budíček  03:45 ráno. Kto by si neprosil??? Ja som si jeden vyprosila, pretože toto skoré pre niekoho ešte nočné prebudenie znamenalo začiatok dobrodružno-romantickej cesty do Thajska spolu s ním. Stanka so Sokkim. Dve Eská, ktorým vždy zažiarili oči už len pri predstave na takúto exotiku nadávkovanú  dokonca v mini časovom úseku 10tich dní z toho 2 dni čistej prepravy na želané miesto. Ale veď ako ste už určite niekde počuli, samotná cesta k cieľu dáva ten pravý zmysel. Späť k Iránu. V hipsterovskej Bratiske mohlo byť tak okolo 0 stupňov celzia. Krutá zima, preto šup do tepla. Polejeme ešte kvietky, posledné dobaľovačky a ide sa. Prvá challenge cestovného dňa je nájsť metro v staro-uhorskej metropole. Máme návod jedného týpka z internetu ako sa dostať zo železničnej stanice Keleti priamo na peštianske letisko metrom. Tento návod je tak exaktný, že je priam stvorený pre ľudí bez akéhokoľvek zmyslu pre orientáciu. Spätne sme spoločnými silami so Sokkim zistili, že zo železničnej stanice predným východom dolu schodmi sa dá zísť priamo do priestorov metra, čiže to ide aj spredu nielen z boku, ako to vysvetľoval internetový nadšenec cestovania. Nedá mi nepoznamenať, že toto ultimátne zistenie sa dá aplikovať aj všelikde inde v živote 😉 .

Pešť má naozaj veľmi peknú historickú budovu železničnej stanice ako z časov viktoriánskeho Anglicka. Pri predstave na bratislavskú železničnú stanicu by nejeden zosmutnel, tak si radšej nejdeme kaziť dojem z tej peštianskej. Inak medzi riadkami chcem výslovne vyjadriť osobné počudovanie, že celá preprava na letisko v Budapešti ide prekvapivo hladko. Nič nemešká, my nemeškáme a ešte sme si stihli dať na pána aj jedno malibu v duty-free na letisku.

prelet_iran

A inak pozor, čo želáte čašníčke na letisku, pretože sa Vám môže stať, že pri odpovedi na jej Have a nice …flight  v zápale cestovateľskej horúčky jej stihnete simultánne odpovedať you too..Ale, veď nemôžeš predsa vedieť či nebude v ten deň letieť ešte aj ona 🙂

Pri všetkom cestovateľskom šťastí sa z Bratislavy na letisko v Budapešti viete v pohode prepraviť do 3 hodiniek a 40tich minút. Let do Dohy, hlavného mesta štátu Quatar, trvá 5 až 5 a pol hodinky, závisí od leteckých zručností pilota a vzdušnej zápchy v okolí letiska. Povrch zemský opúšťame bez meškania o 12:15 na obed. Matička Zem nám pri prelete nad Tureckom pripravila nádhernú podívanú zasnežených hôr. Jemný mindfuck- je to skutočne sneh či pamukalovský materiál hôr?

U nás na Slovensku sú iba štyri hodiny poobede, no Stanka a Sokki už vidia ten najkrajší západ slnka z paluby lietadla pri prelete nad Iránom.

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.